بهترین کلاسهای آنلاین کنکور کدامند؟

وقتی صحبت از آموزش و تدریس  آنلاین و مجازی و کلاس آنلاین و تدریس آنلاین به میان می آید، مشخص است که برای دانش آموزان ، والدین و معلمان چیز جدیدی است. هر یک از آنها می دانستند که آموزش و تدریس آنلاین و کلاس آنلاین وجود دارد،

اما نمی دانستند که روزی باید در چنین کلاس هایی شرکت کنند.

در ادامه ضمن معرفی برترین موسسات ارائه دهنده کلاس های آنلاین به بررسی و معرفی آنها خواهیم پرداخت.

در حال حاضر بهترین برگزارکنندگان کلاسهای آنلاین در ایران عبارتند از:

1- موسسه کارنامه خرد

2- موسسه کلاسینو

3- موسسه تاملند

4- موسسه رایان کلاس

کلاسهای کنکور آنلاینالف : موسسه کارنامه خرد

بررسی موسسه کارنامه خرد:

کارنامه خرد از موسسات موفق آموزشی در زمینه تدریس آنلاین در چند سال اخیر ایران بوده است.این موسسه توسط مهدی باباخانی

و سامان سلامیان (از اساتید برند ایران) مدیریت میگردد.

کارنامه خرد به دلیل استفاده از اساتید برند ایران مورد اقبال قرار گرفته است.در کلاسهای آنلاین کارنامه خرد،کلیه کلاسها دارای آموزش صفر تا صد بوده و همچنین آموزش نکته و تست نیز در کلاسها انجام میپذیرد.

تمامی کلاسهای این مجموعه دارای سیستم رفع اشکال بوده و در پایان هرفصل تستهای جمعبندی با سطح بالا آنالیز و حل میگردد.در کلاسهای این موسسه،چت کلاس باز است و هنگام تدریس،امکان گفتگو و پرسش و پاسخ بین استاد و دانش آموز وجود دارد.

کلاسهای کارنامه خرد در استدیویی بزرگ که مجهز به نمایشگرهای بزرگ است برگزار میگردد و دانش آموزان تصویر اساتید و کلاسها را به صورت فول سایز و بزرگ میتوانند مشاهده نمایند.همچنین کسانی که تمایل به بازدید و بازپخش کلاسها داشته باشند میتوانند در پنل کاربری خود،تکرار کلاسها را نیز مشاهده نمایند.نمره تعامل اساتید این موسسه با دانش آموزان بسیار بالاست و کلاسها تعاملی میباشد.همچنین در کلاسهای کارنامه خرد،تعداد تستها و سوالات زیادی بررسی میگردد که از نقاط قوت کلاسهای ایم مجموعه است.

نمونه تدریس دبیران کارنامه خرد را میتوانید از اینجا ببینید(اینجا کلیک کنید)

ب : موسسه تاملند

بررسی تاملند:

موسسه تاملند نیز از دیگر موسسات موفق در سال های اخیر بوده است،تاملند برخلاف اکثر موسسات، در دروس هنر و انسانی نیز فعالیت داشته و به نوعی حضور فعال در تمام رشته ها از نقاط قوت موسسه تاملند میباشد.کلاسهای تاملند در استدیوی خوب و مجهزی برگزار میگردد و این موسسه نیز از اساتید خوبی بهره میبرد.

کلاسهای موسسه تاملند نظم خوبی داشته و از اساتید مطلوبی نیز بهره میبرد.در کلاسهای این موسسه نیز میتوانید کلاسها را به صورت آفلاین نیز در پنل خود مشاهده کنید.

سایت موسسه تاملند را از اینجا ببینید (اینجا کلیک نمایید)

ج: کلاسینو

بررسی موسسه کلاسینو:

کلاسینو از اولین آموزشگاه های آنلاین ایران است که با راهبری آقای عربشاهیی کنترل میگردد.کلاسینو نیز در آموزشگاه آنلاین خود از اساتید خوبی بهره میبرد.همچنین به تازگی کتابهایی نیز توسط اساتید این مجموعه با همراهی آموزشگاه راه اندیشه،تولید و عرضه گردیده است.تمامی کلاسهای این موسسه قابل مشاهده به صورت آفلاین نیز میاشند.استدیوی این موسسه مطلوب است اما بزرگی و زرق و برق استدیوهای سایر موسسات را دارا نمیباشد.

از مزایای کلاسینو میتوان به وجود کلاسها از دبستان تا دبیرستان در تمام درسها اشاره کرد.همچنین کلاسهای این موسسه در اکثر دروس از حداقل دو استاد استفاده میگردد که از دیگر مزیتهای کلاسینو است.

د: رایان کلاس

رایان کلاس از دیگر موسسات آنلاین است که تحت مدیریت برخی از دبیران قدیمی ایران اداره میگردد.

اساتید این مجموعه از دبیران خوب ایران بوده اما کلاسها در یک استدیوی متمرکز برگزار نمیگردد و در این مجموعه از تخته های هوشمند بزرگ استفاده نمیگردد.از نقاط مثبت این مجوعه حضور استاد شهریاری در این مجموعه میباشد.

اغلب آموزشهای این مجموعه مفهومی و خوب بوده و ارتباط و تعامل دبیران نیز مطلوب است.

مزایا و مشکلات تدریس آنلاین

 همه باید روش جدید یادگیری آنلاین را بیاموزند. توضیح دادن برنامه درسی برای دانش آموزان برای معلمان دشوارتر است و درک آن برای دانش آموزان دشوار است. بنابراین، مدارس چندین فرصت یادگیری مجازی و آنلاین دارند.  روش یادگیری آنلاین یکی از محبوب ترینها است. ابتدا دانش آموزان می توانند با معلمی که درس را اداره می کند و سایر همکلاسی ها آشنا شوند. با این نوع آموزش و تدریس  آنلاین  از راه دور، می توانید حضور در مدرسه را تصور کنید. فعالیت کودکان و نوجوانان و تعهد مدرس را می بینید.

اما متأسفانه، این نوع آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و کلاس آنلاین به این صورت است که به دانش آموزان تکالیفی داده می شود تا در یک بازه زمانی مشخص انجام شوند. در اینجا هیچ تعامل مستقیمی بین معلم و یادگیرنده وجود ندارد. این روش یادگیری برای استادان توصیه نمی شود زیرا افراد کاملاً قادر به کار مستقل نیستند. وقتی یک بخش یا مطلب جدید ظاهر می شود، دانش آموزان در درک وظایفی که باید انجام دهند دچار مشکل می شوند.

در این نوع آموزش و تدریس  آنلاین  از راه دور، دانش آموزان باید مطالبی را یاد بگیرند که برای یک هفته معتبر است، اما نیازی به ارائه تکالیف ندارند. بنابراین برای افرادی که دوست ندارند یاد بگیرند راه خوبی نیست. متأسفانه این نوع فقط برای دانش آموزانی که مایل به شرکت در دروس هستند قابل استفاده است.

چگونه برای آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین آماده شویم؟

مشخص است که داشتن رایانه یا تبلت و دسترسی به اینترنت همه چیز نیست. خود را برای آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین آماده کنید. شرکت کنندگان در کلاس ها، یعنی هم دانش آموز و هم معلم، باید محل مطالعه و کار خود را به خوبی روشن کنند. کاربران آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین نیز باید صندلی راحتی داشته باشند. داشتن یک صندلی راحت به شما این امکان را می دهد که روی مطالعه خود تمرکز کنید. در مورد کلاس هایی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود، باید خود را به میکروفون، بلندگو و وب کم مجهز کنید، مگر اینکه همه اینها دارای تجهیزاتی باشد که برای آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین استفاده می شود.

اگر چند فرزند در خانواده وجود داشته باشد و هر کدام از آنها آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین داشته باشند چه؟ خوب، در این مورد، لازم است که آنها را به عنوان اتاق های جداگانه مرتب کنید. در حالت ایده آل، یادگیری در سکوت انجام می شود، بنابراین هیچ کس نباید در طول درس مزاحم معلم و دانش آموز شود.

هنگام تغییر به یادگیری از راه دور، ارزش آن را دارد که عادت هایی را که در حین مطالعه در حالت ثابت داشته اید ترک کنید. مربوط به توالت صبحگاهی، صبحانه و… است، گویی کودک به یاد می آورد که برای مطالعه باید لباس بپوشید، بشورید و صبحانه بخورید.

هر دانشجو یا مدرس در استفاده از کامپیوتر خوب نیست. بنابراین هنگام آماده شدن برای یادگیری از راه دور، منطقی است که از کسی کمک بخواهید. شایان ذکر است که فرد با عملکرد تجهیزات آشنا شده و نحوه پیمایش در پلت فرم داده شده مورد استفاده را اطلاع دهید.

آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین تا کی خواهد بود؟

طبق آخرین محدودیت های علمی ارائه شده توسط وزیر بهداشت، مشخص شده است که آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین تا 9 آوریل 2021 اعتبار دارد. تصمیم تعطیلی مدارس به دلیل موج سوم ویروس کرونا، افزایش تعداد مبتلایان و همچنین تعطیلات عید پاک است. آیا پس از این مدت دانش آموزان می توانند به مدرسه بازگردند؟ متاسفانه در حال حاضر پاسخ این سوال را نمی دانیم.

مزایای یادگیری از راه دور

بیشتر مردم از یادگیری مجازی و آنلاین می ترسند، اما معلوم می شود که مزایای خود را دارد.

یکی از مزایای یادگیری این است که می توانید دیرتر بیدار شوید یا در زمان خود صرفه جویی کنید. این به ویژه برای افرادی که دوست دارند طولانی تر بخوابند صادق است. نیازی به تلف کردن زمان برای رفتن به مدرسه نیست، این زمان را می توان به خواب سپری کرد.

مزیت دیگر این است که دانش آموزان زمان بیشتری را با خانواده خود می گذرانند. زمان صرف شده در رایانه چشم را خسته می کند، بنابراین پیاده روی و دوچرخه سواری ضروری است. آنها را می توان با سایر اعضای خانواده نگه داشت.

مزایای یادگیری مجازی و آنلاین و کلاس آنلاین

معلوم است که محل تحصیل مهم است، اما مواردی وجود دارد که والدین باید فوراً آنجا را ترک کنند. سپس آنها می دانند که می توانند کودک را با خود ببرند، زیرا یادگیری مجازی و آنلاین می تواند در هر جایی انجام شود.

مزیت مهم آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین این است که چنین کلاس هایی ترس و کمرویی دانش آموزان را به حداقل می رساند.

معایب آموزش و تدریس  آنلاین  از راه دور

متأسفانه در یادگیری مجازی و آنلاین نیز معایبی وجود دارد.

یکی از معایب عدم ارتباط مستقیم با همسالان و مدرس است. دانش آموزان و معلمان یکدیگر را در کنفرانس ویدئویی می بینند، اما به حالت تدریس کلاس درس عادت کرده اند.

یکی دیگر از معایب ممکن است عدم یادگیری سیستماتیک باشد. مشخص است که بهتر است تکالیف را به صورت سیستماتیک انجام دهید، اما پس از چند ساعت کلاس کامپیوتر، بسیاری از افراد می خواهند استراحت کنند و تکالیف را به بعد موکول کنند.

یکی دیگر از نکات منفی یادگیری مجازی و آنلاین حواس پرتی است. حواس پرتی در خانه زیاد است. بنابراین، خود انضباطی برای یادگیری ضروری است.

معایب همچنین شامل زمان آماده سازی مواد برای آموزش و تدریس  آنلاین  از راه دور، طولانی تر است.

مقایسه کلاسهای آنلاین و کلاسهای حضوری

کلاس های آنلاین راحت هستند، اما فاقد ارتباط انسانی و تعامل با معلمان هستند که در یک کلاس درس زنده دریافت می کنید. اکثر مردم نمی دانند که یادگیری واقعی در مقایسه با کلاس های آنلاین چقدر موثرتر است. این فقط در مورد راحتی یا هزینه نیست.

دلایل زیادی وجود دارد که کلاس های حضوری بهتر از دوره های آنلاین است. در این وبلاگ ما این مزیت های مهم هر دو کلاس را توضیح خواهیم داد تا به شما در انتخاب بهترین کلاس برای اهدافتان کمک کنیم.

تحقیقات نشان می‌دهد که دانش‌آموزان زمانی که در مدرسه حضوری داشته باشند، بیشتر یاد می‌گیرند . دانش‌آموزانی که آموزش و تدریس  آنلاین ‌های حضوری دریافت می‌کنند، حواس‌پرتی کمتر، تمرکز بیشتری دارند

چرا کلاس های حضوری بهتر از کلاس های آنلاین است؟

شما قادر خواهید بود بیشتر روی یادگیری خود تمرکز کنید زیرا حواس پرتی کمتری نسبت به زمانی که در خانه بودید وجود خواهد داشت. در یک موقعیت کلاسی آشنا و سنتی می توانید احساس راحتی بیشتری داشته باشید و راحت تر یاد بگیرید.

یادگیری در کلاس به دانش آموزان و معلمان کمک می کند تا یکدیگر را بهتر بشناسند. … علاوه بر این، یادگیری در کلاس به دلیل تعامل مداوم بین دانش آموزان و معلمان مفیدتر است، زیرا به دانش آموزان کمک می کند تا از ترس خود در مورد امتحان خلاص شوند، که به ندرت با راهنمایی آنلاین اتفاق می افتد.

مدرسه آنلاین بهتر است یا حضوری؟

در حالی که برخی از مطالعات نشان داده اند که کلاس های حضوری به طور متوسط ​​مؤثرتر از کلاس های آنلاین هستند، برخی از دانش آموزان با یادگیری مجازی بهتر از دوره های حضوری عمل می کنند. با این حال، دانش‌آموزانی که با آموزش و تدریس  آنلاین  حضوری دست و پنجه نرم می‌کنند، اغلب یادگیری آنلاین را دشوارتر می‌بینند.

آیا تدریس در کلاس بهتر از آموزش و تدریس  آنلاین و تدریس آنلاین است؟

1. همکاری را تشویق می کند. در کلاس درس، معلمان می توانند دانش آموزان را در پروژه های یادگیری مشارکتی مشارکت دهند. آنها می توانند از یکدیگر بیاموزند، ایده های همدیگر را بسازند و نتایج نهایی بهتری نسبت به آنچه که می توانستند با یادگیری خود به دست آورند.

چرا یادگیری آنلاین بهتر است؟

آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین به معلم و دانش آموز این امکان را می دهد که سرعت یادگیری خود را تنظیم کنند و انعطاف پذیری بیشتری برای تنظیم برنامه ای که متناسب با برنامه همه افراد باشد وجود دارد. در نتیجه، استفاده از یک پلتفرم آموزش و تدریس  آنلاین ی آنلاین باعث ایجاد تعادل بهتر بین کار و تحصیل می شود، بنابراین لازم نیست چیزی را رها کنید.

مزایا و معایب کلاس های آنلاین چیست؟

نمودار مقایسه ای مزایا و معایب آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین/کلاس ها

طرفداران

منفی

شدت کمتر      قرار گرفتن بیش از حد در معرض نمایشگر

راحتی خانه شما نیاز به نظم و انضباط شخصی و مهارت های مدیریت زمان کاهش تعامل اجتماعی

کمک راحت تر   عدم اعتماد بین معلم و دانش آموزهمچنین ببینید تالاب ها برای محیط زیست چه می کنند

مزایا و معایب یادگیری حضوری

جدول مقایسه مزایا و معایب یادگیری حضوری

طرفداران

منفی

تاریخ پایان مشخصی برای دوره ارائه می دهد        این تجربه می تواند برای برخی از دانش آموزان حواس پرتی باشد

یک تجربه شخصی تر     دانش آموزانی که در نزدیکی مدرسه زندگی نمی کنند باید هزینه ایاب و ذهاب و مسکن را بپردازند

فرصت های بیشتری برای پرسیدن سوالات در مورد مطالب.

محیط اجتماعی ممکن است برای دانش آموزان خجالتی مفید نباشد

می توانید در مورد سایر دانش آموزان و سوابق آنها بیشتر بدانید     

معلم می تواند درس را با نیازهای دانش آموزان تطبیق دهد

آیا یادگیری آنلاین به اندازه حضوری موثر است؟

2. نرخ نگهداری بالاتر. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که میزان ماندگاری دانشجویان آنلاین بسیار بیشتر از دانشجویان سنتی حضوری است. یادگیری آنلاین دسترسی را افزایش می دهد و این احتمال را افزایش می دهد که دانش آموز بتواند یک دوره یا برنامه را با حذف محدودیت های فیزیکی کامل کند.

آیا کلاس های آنلاین بهتر از کلاس های فیزیکی هستند؟

طبق تحقیقات اخیر، بیش از 75 درصد از رهبران دانشگاهی احساس می کنند که آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین برابر یا برتر از یادگیری در دانشگاه است . … کلاس‌های آنلاین همچنین به دانش‌آموزان در یادگیری خود استقلال بیشتری می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد با سرعت فردی کار کنند.

5 مزیت یادگیری آنلاین چیست؟

فهرست مطالب یادگیری آنلاین چیست؟ …

مزیت 1. کاهش هزینه ها. …

مزیت 2. راحتی و انعطاف بیشتر. …

مزیت 3. شناخت بهتر کارکنان. …

مزیت 4. افزایش درآمد. …

مزیت 5. سهولت به روز رسانی محتوا. …

عیب 1. نیاز به نظم و انضباط شخصی و مهارت های مدیریت زمان دارد. …

عیب 2.

10 مزیت کلاس های آنلاین چیست؟

10 مزیت کلاس های آنلاین

تنوع برنامه ها و دوره ها:…

مجموع هزینه های کمتر:…

محیط آموزش و تدریس  آنلاین ی راحت تر:…

راحتی و انعطاف پذیری:…

تعامل بیشتر و توانایی بیشتر در تمرکز:…

پیشرفت شغلی: …

به حرفه خود ادامه دهید:

کلاس های آنلاین خوب هستند یا بد؟

دوره های آنلاین، به ویژه دوره های آنلاین کالج، می تواند برای یک دانشجوی پرمشغله بسیار مفید باشد . … کلاس های آنلاین اغلب می تواند مقرون به صرفه تر از کلاس های سنتی باشد و می تواند با سرعتی برگزار شود که دانش آموز با آن راحت باشد. برای دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان، تدارکات دوره های آنلاین نیز می تواند مفید باشد.

آیا یادگیری آنلاین بهتر از حضوری است؟

بله، و از بسیاری جهات یادگیری آنلاین موثرتر از یادگیری حضوری است . همانطور که تحقیقات نشان می دهد، 80٪ از سازمان ها معتقدند که استفاده آنها از یادگیری دیجیتال ثابت باقی می ماند، افزایش یا کاهش می یابد تا محدودیت ها در آموزش و تدریس  آنلاین  زنده آسان شود.

تاثیرات مثبت یادگیری آنلاین چیست؟

واضح است که تأثیرات مثبت یادگیری آنلاین بسیار گسترده است. از تعامل بیشتر و حفظ اطلاعات گرفته تا همکاری بهبود یافته و حتی انتشار کمتر دی اکسید کربن، یادگیری آنلاین تاثیر مثبتی بر جامعه دارد.

آیا آموزش و تدریس  آنلاین  بهتر از آموزش و تدریس  آفلاین است؟

یکی از بزرگترین مزیت های کلاس های آنلاین دسترسی به آن ها از هر جای دنیاست . دانش‌آموزان می‌توانند به سادگی از هر جایی وارد شوند و از آسایش خانه خود به مطالب آموزش و تدریس  آنلاین ی دسترسی داشته باشند. … با این حال، کلاس‌های آفلاین از دانش‌آموزان می‌خواهد که به محل موسسه آموزش و تدریس  آنلاین ی خود سفر کنند.

3 مزیت کلاس های آنلاین چیست؟

هفت مزیت یادگیری آنلاین

انعطاف پذیری و یادگیری خودآگاهی اضافه شده است. …

مدیریت زمان بهتر …

خودانگیزه ای را نشان داد. …

افزایش ارتباطات مجازی و همکاری …

دیدگاه جهانی گسترده تر …

مهارت های تفکر انتقادی اصلاح شده …

مهارت های فنی جدید

چرا یادگیری آنلاین کمتر موثر است؟

دانش آموزان به سادگی در کلاس های آنلاین انگیزه ندارند . آنها معمولاً A آسان هستند و در زمان کارآمد هستند، اما نتایج یادگیری دانش آموزان اغلب ضعیف است. … شاید بزرگترین عیب شرکت در کلاس آنلاین عدم تعامل رو در رو بین معلم و دانش آموزانش باشد.

مزایای یادگیری حضوری چیست؟

 روشی که تدریس در کلاس درس بهتر از آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین است

یادگیری مشارکتی را ترویج می کند. …

مهارت های تفکر انتقادی را بهبود می بخشد. …

مهارت های اجتماعی را بهبود می بخشد. …

مهارت های سازمانی را توسعه دهید. …

دانش آموزان را تحریک می کند. …

سبک تدریس با توجه به مشکلات دانش آموز قابل تغییر است.

کلاس های آنلاین یا کلاس های آفلاین را ترجیح می دهید چرا؟

با یادگیری آنلاین، دانش آموزان و معلمان از رویکرد غیررسمی و انعطاف پذیرتری بهره مند می شوند. عدم محدودیت در مکان و زمان به این معنی است که همه دانش آموزان می توانند از دوره ها بهره مند شوند. با یادگیری آفلاین، اطمینان از توجه دانش آموزان به آموزش و تدریس  آنلاین  آسان تر است.

آیا کلاس های آنلاین کارآمد هستند؟

معلم باید قوانینی را برای مشارکت وضع کند، از جمله اینکه دانش آموزان را ملزم کند که مرتباً از همسالان خود بپرسند و به آنها پاسخ دهند، که با قوانین موجود در محیط حضوری متفاوت است. دوره‌های آنلاین معمولاً به اندازه کلاس‌های حضوری مؤثر نیستند ، اما مطمئناً بهتر از کلاس‌های بدون کلاس هستند.

آیا یادگیری آنلاین در مقایسه با کلاس درس مؤثرتر است؟

نتایج به طور کلی با تحقیقات قبلی سازگار است: دوره های آنلاین معمولاً عملکرد بدتری نسبت به دوره های حضوری ایجاد می کنند. اثرات منفی گذراندن دوره های آنلاین به ویژه برای دانش آموزانی که آمادگی تحصیلی کمتری دارند و برای دانشجویانی که به دنبال مدارک تحصیلات تکمیلی هستند مشهود است.

تفاوت های مهم بین کلاس درس و تجربه آنلاین چیست؟

یادگیری در کلاس شامل تعاملات فیزیکی با معلم و همسالان است، در حالی که یادگیری آنلاین این مؤلفه را به یک محیط مجازی منتقل می کند . بنابراین در حالی که تعامل انسانی وجود دارد، از طریق کنفرانس های مجازی، بحث های مجازی، کارگاه های ویدیویی حضوری و غیره به صورت آنلاین انجام می شود.

در پایان روز، چه چیزی بهتر است؟

در نهایت کلاس های حضوری از چند جهت بهتر است. اما دوره‌های آنلاین نیز می‌توانند به خوبی برای دانش‌آموزان مفید باشند. به جای اینکه به دوره های آنلاین و حضوری به عنوان جایگزین های رقیب نگاه کنیم، باید آنها را به عنوان اجزای مکمل یک آموزش و تدریس  آنلاین  جامع در نظر بگیریم.

بسته به آنچه دانش آموزان نیاز دارند، دوره های آنلاین می توانند مزایای منحصر به فردی را ارائه دهند که آموزش و تدریس  آنلاین  کلاسی نمی تواند تکرار کند.

مدرسه آنلاین در مقابل حضوری دقیقاً در 5 دقیقه توضیح داده شد

سوالات متداول در مورد اینکه چرا کلاس های حضوری بهتر از کلاس های آنلاین است؟

1. آیا کلاس های معمولی بهتر از کلاس های آنلاین هستند؟

عبارت “کلاس های حضوری بهتر از کلاس های آنلاین است” به این معنی است که آموزش و تدریس  آنلاین  سنتی برای دانش، مهارت ها، پیشرفت و غیره دانش آموزان بسیار بهتر است. به این معنی که آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین نمی تواند جایگزین یا تکرار مزایای آموزش و تدریس  آنلاین  سنتی شود.

مزایای تدریس منظم اجتماعی شدن بیشتر، همکاری بیشتر، مهارت های تفکر انتقادی بهتر و فرصت های بیشتر برای پرسیدن سوال است. علاوه بر این، معلم می تواند نیازهای دانش آموز را بهتر ارزیابی کند و سبک تدریس خود را برای تطبیق آن با دانش آموز اصلاح کند.

در نهایت، کلاس‌های معمولی تاریخ پایان مشخصی را ارائه می‌دهند، در حالی که دوره‌های آنلاین می‌توانند بدون پایان قطعی به پایان برسد.

2. چرا کلاس های حضوری بهتر است؟

چند دلیل وجود دارد که کلاس های حضوری بهتر از کلاس های آنلاین است.

اولاً، کلاس های آنلاین می توانند منزوی باشند و دانش آموزان به راحتی عقب بمانند. دوم، کلاس‌های آنلاین می‌تواند برای دانش‌آموزان برای دسترسی به اینترنت و چت با دوستان منحرف شود. سوم، آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین ممکن است کمتر از آموزش و تدریس  آنلاین  سنتی مؤثر باشد.

چهارم، کلاس های آنلاین می تواند گران باشد، و پنجم، کلاس های حضوری تجربه شخصی تری را با معلم و سایر دانش آموزان ارائه می دهد. در نهایت، کلاس‌های حضوری حس اجتماع و همکاری را ارائه می‌دهند که برای رشد دانش‌آموز مفید است.

3. کلاس درس بهتر است یا مدرسه آنلاین؟

پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد زیرا بستگی به موقعیت دانش آموز، سبک یادگیری و اهداف تحصیلی دارد. به طور کلی، کلاس های حضوری بهتر از کلاس های آنلاین هستند، اما دوره های آنلاین نیز می توانند مزایای منحصر به فردی داشته باشند.

بنابراین، برای دانش‌آموزان مهم است که هنگام تصمیم‌گیری بهترین گزینه، نیازها و ترجیحات فردی خود را در نظر بگیرند.

در یک ساعت مکالمه رو در رو چقدر بیشتر از تماشای یک ویدیو یا خواندن مقاله می توانید یاد بگیرید؟ وقتی صحبت از یادگیری می شود، هیچ جایگزینی برای حضوری بودن وجود ندارد. اگر هدف شما ارتقای خود و ارتقای مهارت‌هایتان است، کلاس‌های آنلاین راه‌حل نیستند.

شما باید بتوانید با افرادی صحبت کنید که تجربه ای دارند که می تواند برای شما مفید باشد و همچنین در مورد چیزهایی که از نزدیک می دانند سؤال بپرسید. یادگیری نحوه استفاده دیگران از دانش خود به شما کمک می کند سریعتر از هر کتاب یا پست وبلاگ رشد کنید.

بهترین راه برای سرعت بخشیدن به رشد شخصی خود، برقراری ارتباط با دیگران در رویدادهای زنده است که در آن همه چیز ارزشمندی برای به اشتراک گذاشتن دارند! شما چی فکر میکنید لطفا ایده خود را در مورد این موضوع در این نظر در زیر بیان کنید

یادگیری مجازی و آنلاین یادگیری است که با استفاده از فناوری های جدید اطلاعات ، اساساً اتصال به اینترنت انجام می شود. این شکل از یادگیری اجازه می دهد تا فعالیت به صورت آنلاین انجام شود ، بدون نیاز به سفر به هیچ مرکز آموزش و تدریس  آنلاین ی برای پیگیری جلسات.

دوره های بیشتری وجود دارد که می توان از طریق این روش گذراند. همچنین کم کم پیشنهاد آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین را با هدف داوطلبان و به طور کلی دنیای انجمن گرایی افزایش می دهد.

اجرای آن امکان آموزش و تدریس  آنلاین  توسط افرادی را که در دسترس بودن یا مشکل کمتری در پیگیری یک دوره آموزش و تدریس  آنلاین ی سنتی تر دارند (دانش آموزان با مشکلات شنوایی،

البته باید در نظر داشت که این نوعی یادگیری است که مستلزم پیش‌شرط‌های خاصی از سوی دانش‌آموزان است، نه تنها از نظر داشتن منابع خاص، بلکه آموزش و تدریس  آنلاین  استفاده از آن‌ها.

مزایای آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین چیست؟

استفاده از این نوع آموزش و تدریس  آنلاین  نسبت به سایر انواع آموزش و تدریس  آنلاین  مزایایی دارد . برجسته ترین آنها عبارتند از:

زمان صرف شده برای آموزش و تدریس  آنلاین  را کاهش می دهد . زمان صرف شده در این فرآیند همان چیزی است که برای انجام آن لازم است، زیرا هیچ سفری به هیچ مرکز آموزش و تدریس  آنلاین ی وجود ندارد (مگر اینکه دانش‌آموزان کامپیوتر یا اتصال اینترنتی نداشته باشند و مجبور باشند به مکان دیگری مانند انجمن نقل مکان کنند. مثال).

این امکان انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به آموزش و تدریس  آنلاین  حضوری فراهم می کند و سازماندهی فردی دانش آموزان را (در محدوده های معین) تسهیل می کند.

این می تواند یک جایگزین واقعی برای کسانی باشد که زمان کمی برای انجام تمرینات حضوری دارند . بسیاری از داوطلبان این فعالیت را با حرفه و خانواده خود ترکیب می کنند. زمان آنها برای آموزش و تدریس  آنلاین  می تواند بسیار محدود باشد، بنابراین آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین می تواند منبع بسیار مفیدی باشد.

خودآموزی را تقویت می کند. این واقعیت که باید آموزش و تدریس  آنلاین  را به صورت انفرادی انجام داد (درک این که دانش آموز به تنهایی است، بدون معلم یا سایر همکاران برای تسهیل و تقویت فرآیند) مکانیسم های خودآموزی را تسهیل می کند که برای دستیابی به اهداف آموزش و تدریس  آنلاین  لازم است.

معایب آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین چیست؟

آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین همچنین یک سری جنبه‌ها را ارائه می‌کند که می‌تواند برای هر کسی یک ناراحتی باشد.

این جنبه ها عبارتند از:

رسانه ای که آموزش و تدریس  آنلاین  از طریق آن انجام می شود نیاز به حداقل یادگیری دارد تا بتوان از آن استفاده کرد، بنابراین در مرحله مقدماتی شناخت رسانه (کامپیوتر…) ضروری است. این واقعیت می تواند مانعی برای افرادی باشد که عادت به استفاده از رایانه ندارند، که بالاتر از همه افراد مسن هستند که به آنها دسترسی نداشته اند.

این یک آموزش و تدریس  آنلاین  است که نیاز به انضباط شخصی دارد . عدم نیاز به حضور در هیچ مرکزی یا برنامه زمانی می تواند برای افرادی که ظرفیت کافی برای سازماندهی و رعایت برنامه آموزش و تدریس  آنلاین ی را ندارند مشکل باشد. بنابراین، زمانی که به دلیل مسائل مربوط به خود انضباطی، ضمانت هایی برای انطباق وجود ندارد، روش مناسبی نیست.

برای انجام این آموزش و تدریس  آنلاین  داشتن کامپیوتر و دسترسی به اینترنت الزامی است . این یک هزینه اقتصادی است که ممکن است امکان استفاده از این رسانه آموزش و تدریس  آنلاین ی را توسط برخی افراد محدود کند، به خصوص اگر آنها متعلق به نهادهای کوچکی باشند که رایانه ندارند (یا برای آنها مناسب نیستند).

بسته به نوع آموزش و تدریس  آنلاین  مورد نیاز، منبع آنلاین ممکن است مناسب ترین نباشد. مطالبی وجود دارد که به دلیل خاص بودنشان، انتقال آنها از طریق روش شناسی آنلاین دشوار است (همه مطالبی که مربوط به انتقال ارزش ها، نگرش ها… نه از منظر نظری، بلکه بیشتر تجربی) است. به عبارت دیگر، این نوع آموزش و تدریس  آنلاین ی نخواهد بود که بتواند تمام نیازهای آموزش و تدریس  آنلاین ی داوطلبان را پوشش دهد.

اهمیت آموزش و تدریس  آنلاین  الکترونیکی

علیرغم محدودیت هایی که ممکن است آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین ایجاد کند، این منبعی است که به طور فزاینده ای باید به عنوان یک امکان واقعی مورد توجه قرار گیرد. بیشتر و بیشتر کمبود افراد برای داوطلب شدن وجود دارد. برای کسانی که قبلاً فعالیت های داوطلبانه انجام می دهند، سرمایه گذاری زمانی که باید برای آموزش و تدریس  آنلاین  انجام دهند نیز می تواند مشکل ساز باشد، به ویژه در مورد داوطلبانی که این کار را با حرفه و مسئولیت های خانوادگی خود ترکیب می کنند. گاهی اوقات اجرای دوره ها یا فعالیت های آموزش و تدریس  آنلاین ی یا به دلیل جدول زمانی (ناسازگار با بقیه فعالیت های معمول داوطلبان) و/یا به دلیل مدت زمان مشکل می شود.

در این موارد زمانی است که از آموزش و تدریس  آنلاین  آنلاین استفاده می شودمی تواند راه را، حتی اگر تا حدی، به عدم آموزش و تدریس  آنلاین  داوطلبان بدهد. علاوه بر این، این منبع به طور فزاینده ای بخشی از عملکرد موجودیت ها را تشکیل می دهد. از این نظر همچنین مهم است که داوطلبان از اهمیت این منبع آگاه شوند تا بتوانند از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

سازمان ها باید به این فکر کنند که چگونه می توانند از خود سازمان از این دوره ها بهره ببرند و ببینند که آیا می توانند امکان آموزش و تدریس  آنلاین  داوطلبان خود (یا بخشی از آنها) را از طریق این منبع از خود انجمن ارائه دهند. همچنین مهم است که بتوانیم نتایج به دست آمده را جمع آوری کنیم تا بتوانیم خودآموزی را به عنوان ابزار دیگری در خدمت داوطلبان معرفی کنیم.

آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین چیزی نیست جز آموزش و تدریس  آنلاین  خانگی، یعنی از راه دور. افرادی که در خانه تحصیل می کنند باید کامپیوتر داشته باشند و به اینترنت دسترسی داشته باشند. دانش‌آموزان و معلم برای درس‌ها از طریق پلتفرم موجود در یک مدرسه خاص با هم ارتباط برقرار می‌کنند. آموزش و تدریس  آنلاین  مجازی و آنلاین در صبح و در همان ساعات کلاس درس انجام می شود. با این حال، کلاس های مجازی و آنلاین کوتاه می شوند. مشخص است که دروس ثابت 45 دقیقه طول می کشد، در حالی که در مورد آموزش و تدریس  آنلاین  از راه دور، این دروس به 20 تا 30 دقیقه کاهش یافته است.

نتیجه گیری:

اگرچه آموزش و تدریس  مجازی . کلاس آنلاین،معایبی دارد اما مزایای این روش چربش بیشتری بر معایب دارد